In de nacht van 4 op 5 mei hebben lopers van AV Spirit opnieuw het Bevrijdingsvuur van Wageningen naar Lelystad gebracht. Samen met meer dan honderd loopgroepen uit heel Nederland werd het vuur in estafettevorm verspreid door het land. Voor AV Spirit betekende dit alweer de 16e keer dat het bevrijdingsvuur naar Lelystad werd gebracht.
Om 21.15 uur vertrok een enthousiaste groep van 22 lopers, waaronder vijf jongeren, met de touringcar richting Wageningen. Daar werd om 00.30 uur het bevrijdingsvuur opgehaald en begon de estafetteloop terug naar Lelystad. Onderweg werd telkens gewisseld van lopers, waarbij soms met meer dan zes personen tegelijk werd gelopen. Al rennend en pratend werd kilometer na kilometer afgelegd, terwijl de touringcar de groep steeds volgde.
De omstandigheden waren ideaal en in de vroege ochtend kwam de groep weer aan bij AV Spirit. Daar was tijd om even op te frissen en gezamenlijk te genieten van een heerlijk ontbijt. Dank aan iedereen die dit ontbijt heeft verzorgd!
Na het ontbijt vertrokken de lopers richting De Meent. Met de vanuit Wageningen meegenomen brandende kaarsen werden de fakkels aangestoken. Vervolgens rende de groep gezamenlijk met brandende fakkels naar de ingang van de Agora, waar een fakkel werd overhandigd aan de burgemeester. Daarmee werd officieel het Bevrijdingsvuur van Lelystad ontstoken.
Het was opnieuw een gezellige, bijzondere en geslaagde Bevrijdingsloop, waarbij ook veel deelnemers voor het eerst deze unieke ervaring meemaakten. Een mooie traditie waarmee we samen blijven stilstaan bij het belang van vrijheid. Volgend jaar weer!




